Polecamy
Ruszają dofinansowania do deszczówki – nawet 5000 zł!
Ochrona środowiska w ogrodzieOgród ekologiczny

Ruszają dofinansowania do deszczówki – nawet 5000 zł!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W lipcu ruszył program „Moja woda”, który pozwala pozyskać do 5000 zł na instalację wyłapującą deszczówkę. Jego celem jest zwiększyć retencję wody na posesjach oraz wykorzystanie wody z opadów i roztopów.

Nowy program to inicjatywa Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma być realizowany w latach 2020-2024 w postaci dotacji, czyli refundacji kosztów. Wielkość dofinansowania może stanowić równowartość maksymalnie 80 proc. kosztów kwalifikowanych, przy czym górna granica wynosi 5000 zł.

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Wsparcie jest kierowane przede wszystkim do właścicieli domów jednorodzinnych. Zgodnie z jego założeniami, mogą oni pozyskać środki na zakup, montaż i uruchomienie instalacji, która umożliwia zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych. Refundacji podlega między innymi: zakup i budowa oczka wodnego, kupno podziemnych i nadziemnych zbiorników retencyjnych, a także nabycie elementów do nawadniania, czy przewodów odprowadzających wody opadowe.

Tegoroczny nabór wniosków jest prowadzony od 1 lipca. Na stronach poszczególnych urzędów wojewódzkich można  znaleźć wzory formularzy oraz inne ważne informacje na temat programu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zegary Art Deco: Odkryj niepowtarzalny urok stylu z przeszłości!
Zegary Art Deco: Odkryj niepowtarzalny urok stylu z przeszłości!
Odkryj niezwykłą magię przeszłości i ciesz się niepowtarzalnym urokiem stylu Art Deco już dziś!
Oświetlenie stadionowe LED – jakie musi mieć cechy?
Oświetlenie stadionowe LED – jakie musi mieć cechy?
Oświetlenie stadionowe LED oferuje wiele cech, które przyczyniają się do lepszej jakości oświetlenia, wydajności energetycznej i innych istotnych czynników.
Lampa sufitowa – jak wybrać odpowiednią do kuchni?
Lampa sufitowa – jak wybrać odpowiednią do kuchni?
Odkryj kluczowe czynniki do wyboru idealnej lampy sufitowej dla nowoczesnej kuchni. Poruszamy kwestie stylu, rozmiaru i jasności, pomagając Ci podjąć najlepszą decyzję.
Ostatnie wpisy